Արմեն Գրիգորյանը Ջեկ Սալիվանի հետ խոսել է տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակի մասին
Դեկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Սպիտակ տանը հանդիպել է ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ։
Կողմերը քննարկել են անվտանգային և տնտեսության ոլորտների երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր՝ բարձր գնահատելով ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին, ինչի շրջանակներում Ա.Գրիգորյանը վերահաստատել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման և խաղաղության գործընթացը շարունակելու ՀՀ հանձնառությունը:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился в Белом доме с  Джейком Салливаном
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился в Белом доме с советником президента США по национальной безопасности Джейком Салливаном. Օб этом сообщили в Аппарате Совета безопасности Армении.
Были обсуждены вопросы, представляющие двусторонний интерес в сфере безопасности и экономики, высоко была оценена динамика стабильного развития двусторонних отношений РА-США.
Стороны обсудили вопросы региональной безопасности. Секретарь Совета безопасности РА подтвердил приверженность Армении нормализации армяно-азербайджанс