Արմեն Գրիգորյանը և Ալեքսանդր Վիննիկովը քննարկել են ՀՀ-ՆԱՏՕ գործընկերության ընթացիկ ծրագրերը
Հոկտեմբերի 12-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Վրաստանում ՆԱՏՕ-ի կապի գրասենյակի ղեկավար Ալեքսանդր Վիննիկովի հետ: Այդ մասին հայտնում են Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի գրասենյակից:
Հանդիպմանն ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զորքերի ձեռնարկած լայնածավալ ագրեսիան և դրա լայն աշխարհաքաղաքական համատեքստը:
Ա. Գրիգորյանն ընդգծել է, որ ադրբեջանական զորքերը պետք է դուրս գան ՀՀ ինքնիշխան տարածքից, և Երևանը շարունակում է աշխատել իր միջազգային գործընկերների հետ վերոնշյալ հարցի շրջանակներում:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ՆԱՏՕ գործընկերության ընթացիկ ծրագրերը, ինչպես նաև նախանշել զինված ուժերի ժողովրդավարական բարեփոխումներում համագործակցության խորացման հնարավորությունները:

Армен Григорян встретился с руководителем Офиса связи НАТО в Грузии
ии 12 октября секретарь Совбеза Армен Григорян встретился с руководителем Офиса связи НАТО в Грузии Александром Винниковым. На встрече секретарь Совбеза представил факты о широкомасштабной агрессии азербайджанских войск 13 сентября и ее геополитический контекст.
Григорян подчеркнул, что азербайджанские войска должны покинуть суверенную территорию Армении, и Ереван продолжает работать со своими международными партнерами по вышеуказанному вопросу. Собеседники обсудили текущие программы партнерства Армения-НАТО, а также наметили возможности углубления сотрудничества в деле реализации демократических реформ в вооруженных силах.