Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ղազախստանի դեսպան Տիմուր Ուրազաևին
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր ընդունել է Ղազախստանի Հանրապետության դեսպան պարոն Տիմուր Ուրազաևին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ղազախական հարաբերությունների զարգացման դինամիկան, անվտանգության ոլորտում համագործակցությունը, ինչպես նաև ահաբեկչության դեմ համատեղ պայքարը:
Քարտուղար Գրիգորյանը կարևորել է պարբերական երկկողմ հանդիպումները՝ նշելով, որ դրանք թույլ են տալիս աշխատանքային և օպերատիվ ձևաչափով լուծել բոլոր խնդիրները ու պլանավորել երկկողմ հարաբերությունների կայուն զարգացումը։
Դեսպան Ուրազաևը ներկայացրել է հայ-ղազախական հարաբերությունների դրական դինամիկան և մեջբերել Ղազախստանի նախագահի խոսքերը առ այն, որ Ղազախստանը տարածաշրջանային կոնֆլիկտների նկատմամբ ունի անշահախնդիր և չեզոք մոտեցում։
Քննարկվել են նաև Ղազախստանի ԱԽ քարտուղար Կալմուխանբետ Կասիմովի գլխավորած պատվիրակության՝ նոյեմբերին Երևան նախատեսվող այցի մանրամասները։

Посол: Казахстан имеет бескорыстный и нейтральный подход к региональным конфликтам
В ходе встречи были обсуждены динамика развития армяно-казахских отношений, сотрудничество в сфере безопасности, а также совместная борьба с терроризмом.
Секретарь Григорян отметил важность периодических двусторонних встреч, отметив, что они позволяют в рабочем и оперативном формате решать все проблемы и планировать стабильное развитие двусторонних отношений.
Посол Уразаев представил положительную динамику армяно-казахстанских отношений и процитировал слова президента Казахстана о том, что Казахстан имеет бескорыстный и нейтральный подход к региональным конфликтам.
Были обсуждены также детали предстоящего в ноябре визита в Ереван делегации, возглавляемой секретарем Совета Безопасности Казахстана Калмуханбетом Касимовым.