Արդյունավետ զրույց ունեցա Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ. Բլինքեն
Արդյունավետ զրույց եմ ունեցել Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ, X-ի իր միկրոբլոգում գրել է ԱՄՆ պետքարտուղար Անտոնի Բլինքենը։
«Այսօր ես արդյունավետ զրույց ունեցա Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ՝ հայտնելու ԱՄՆ ամուր աջակցությունը երկու երկրների միջև շուտափույթ խաղաղության համաձայնագրին»,- ասել է ԱՄՆ պետքարտուղարը։
Նշենք, որ հուլիսի 10-ին Վաշինգտոնում Հայաստանի, Ադրբեջանի և ԱՄՆ պետքարտուղարի եռակողմ հանդիպման ժամանակ Բլինկենն ասել էր, որ Երևանն ու Բաքուն շատ մոտ են խաղաղության վերջնական համաձայնագրի կնքմանը։

Блинкен: Провел продуктивный разговор с главами МИД Армении и Азербайджана
Я провел продуктивный разговор с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном и министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым, написал в своем микроблоге в Х госсекретарь США Энтони Блинкен.
«Я провел продуктивный разговор с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном и министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым сегодня, чтобы выразить твердую поддержку США скорейшему заключению мирного соглашения между двумя странами», - отметил госсекретарь США.
Отметим, что в ходе трехсторонней встречи между главами МИД Армении, Азербайджана и госсекретарем США в Вашингтоне 10 июля, Блинкен заявил, что Ереван и Баку очень близки к заключению окончательного мирного соглашения.