Արցախի նախագահը աշխատանքային այցով Ֆրանսիայում է՝ նա հանդիպումներ է ունեցել ֆրանսիացի պաշտոնյաների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը այս օրերին աշխատանքային այցով գտնվում է Ֆրանսիայում։
Նա այնտեղ հանդիպել է Իլ դը Ֆրանս կենտրոնական շրջանի ղեկավար Վալերի Պեկրեսի հետ: Այդ մասին իր Twitter-ում գրել է Պեկրեսը՝ հրապարակելով հանդիպման լուսանկարները։
Պեկրեսը նշել է, որ հանդիպման ժամանակ վերահաստատել է իր համերաշխությունը և աջակցությունը Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի հայերի հանդեպ․ «Հարավային Կովկասում խաղաղության հասնելու համար պետք է լուծել Լեռնային Ղարաբաղի կոնֆլիկտը», - գրել է նա։
Հանդիպմանը ներկա են գտնվել Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ, Արցախի արտգործնախարար Դավիթ Բաբայանը, պատվիրակության այլ անդամներ։

Президент Арцаха находится во Франции с рабочим визитом: он провел встречи с французскими чиновниками
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян в эти дни с рабочим визитом находится во Франции. Там он встретился с главой Центрального региона Иль-де-Франс Валери Пекресс. Об этом в своем Twitter написала Пекресс, опубликовав фотографии встречи.
Пекресс отметила, что на встрече подтвердила свою солидарность и поддержку народу Армении и Нагорного Карабаха. «Для достижения мира на Южном Кавказе необходимо решить нагорно - карабахский конфликт», - написала она.
На встрече присутствовали посол РА во Франции Асмик Толмаджян, представители армянской общины, министр иностранных дел Арцаха Давид Бабаян, другие члены делегации.