Արայիկ Հարությունյանը ՊՆ աշխատակազմին է ներկայացրել նախարարի նորանշանակ առաջին տեղակալ Արշակ Կարապետյանին
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը ՀՀ պաշտպանության նախարարության աշխատակազմին և Զինված ուժերի բարձրագույն սպայակազմին է ներկայացրել նախարարի նորանշանակ առաջին տեղակալ Արշակ Կարապետյանին, տեղեկացնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Արայիկ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարի արդեն նախկին պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանին՝ կատարած աշխատանքի համար. «Պարոն Հարությունյանը Հայաստանի համար շատ բարդ ժամանակահատվածում ստանձնեց պաշտպանության նախարարի պաշտոնը: Պետք է փաստենք, որ այդ ընթացքում ունեցանք մի շարք ճգնաժամեր, բայց ի պատիվ պարոն Հարությունյանի, կարողացանք դրանք հաղթահարել: Այդ գործում պարոն Հարությունյանի դերակատարությունը եղել է շատ մեծ: Պարոն Հարությունյան, շնորհակալություն այս ընթացքում Ձեր գործունեության համար: Մենք բարձր ենք այն գնահատում,  կառավարությունը, քաղաքական թիմը համարում են, որ Դուք պատվով եք կատարել այս ժամանակահատվածում Ձեր առաքելությունը»:
Վաղարշակ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել ՊՆ աշխատակազմին և սպաներին, որոնց հետ  անցել է դժվարին, հետպատերազմական փուլ՝ հաղթահարելով մի շարք բարդություններ: ՊՆ նախկին նախարարն ընդգծել է ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների կարևորությունը և նշել, որ անհրաժեշտ է դրանք շարունակել ու ավարտին հասցնել՝ տարածաշրջանում լիարժեք մարտունակ բանակ ունենալու համար:
Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորել է Արշակ Կարապետյանին՝ ՊՆ առաջին տեղակալի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ: Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը նույնպես կարևորել է բանակում մեկնարկած բարեփոխումների իրականացումը, ինչպես նաև պատերազմից հետո առաջացած խնդիրների լուծումը: «Մաղթում եմ Ձեզ հաջողություն այս առաքելությունը ստանձնելու ընթացքում: Ունեք կառավարության և «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քաղաքական թիմի աջակցությունն այս  բարեփոխումներն իրականացնելու գործում: Հունիսի 20-ի ընտրություններից հետո մեր հանրությունը կոնկրետ ծրագրի կոնկրետ մանդատ է տվել: Կարծում եմ՝ միասին առաջիկա 5 տարիներին այդ մանդատը կիրացնենք նաև բանակում բարեփոխումներն իրականացնելիս»,- նշել է Արայիկ Հարությունյանը:
Արշակ Կարապետյանը շնորհակալություն է հայտնել վստահության համար և նշել, որ արվելու է ամեն ինչ՝ ուժեղ բանակ և պաշտպանված սահմաններ ունենալու համար: «Եվս մեկ անգամ ուզում եմ ողջունել այն անձնակազմին, որի հետ ծառայել եմ և ծառայելու եմ: Բարեփոխումները բավականին արագ են լինելու »,-ասել է ՊՆ առաջին տեղակալը:
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանն աշխատակազմի անունից շնորհակալություն է հայտնել Վաղարշակ Հարությունյանին՝ համատեղ աշխատանքի համար և հանձնել հուշանվեր: Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը շնորհավորել է Արշակ Կարապետյանին և մաղթել արդյունավետ գործունեություն:

Реформы будут довольно быстрыми: претендент на пост министра обороны Аршак Карапетян обещает
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян представил аппарату Министерства обороны РА и высшему офицерскому составу Вооруженных Сил новоназначенного первого заместителя министра Аршака Карапетяна. Араик Арутюнян поблагодарил уже бывшего и. о. министра Вагаршака Арутюняна за проделанную работу.
«Господин Арутюнян вступил в должность министра обороны в очень трудное для Армении время. Мы должны констатировать, что за это время у нас был ряд проблем, но, к чести господина Арутюняна, мы смогли их преодолеть. В этом деле роль г-на Арутюняна была очень большой. Господин Арутюнян, спасибо за вашу работу.
Мы высоко ценим это, правительство, политическая команда считают, что вы с честью выполнили свою миссию за этот период», - сказал он. Вагаршак Арутюнян выразил благодарность аппарату МО и офицерам, с которыми прошел трудный, послевоенный этап, преодолев ряд сложностей. Бывший министр обороны подчеркнул важность проводимых в сфере реформ и отметил, что необходимо их продолжить и довести до конца, чтобы иметь полноценную боеспособную армию. Араик Арутюнян поздравил Аршака Карапетяна со вступлением в должность первого заместителя министра обороны.
Руководитель аппарата премьер-министра отметил важность осуществления в армии реформ и решения возникших после войны проблем. «Желаю вам успехов в этой миссии. У вас есть поддержка правительства и политической команды партии «Гражданский договор» в деле осуществления новых реформ. После выборов 20 июня наше общество дало нам конкретный мандат на реализацию конкретных программ. Думаю, что вместе мы за ближайшие 5 лет реализуем этот мандат в том числе путем осуществления реформ в армии», - отметил Араик Арутюнян. Аршак Карапетян выразил благодарность за доверие и отметил, что будет сделано все, чтобы построить сильную армию и иметь защищенные границы.
«Реформы будут довольно быстрыми», - заверил первый заместитель министра обороны. Начальник Главного штаба Вооруженных сил РА Артак Давтян от имени аппарата выразил благодарность Вагаршаку Арутюняну за совместную работу. Начальник Генштаба Вооруженных сил поздравил Аршака Карапетяна и пожелал ему плодотворной работы.