ՀՀ ԱԳ նախարարը Վրաստանի իր գործընկերոջն է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից ԼՂ-ում կենսական նշանակության ենթակառուցվածքների բնականոն աշխատանքը խոչընդոտելու գործողությունները
Մարտի 24-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վրաստանի փոխվարչապետ, ԱԳ նախարար Դավիդ Զալկալիանիի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-վրացական հարաբերությունների շարունակական զարգացմանը, բարձրաստիճան պաշտոնյաների փոխայցելությունների միջոցով քաղաքական երկխոսության ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում ՀՀ ԱԳ նախարարն իր գործընկերոջն է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի բնակչության նկատմամբ հոգեբանական ճնշումներ գործադրելու, խստաշունչ ձմռան պայմաններում կենսական նշանակության ենթակառուցվածքների բնականոն աշխատանքը խոչընդոտելու գործողությունները, ինչի արդյունքում Արցախը կանգնել է հումանիտար ճգնաժամի շեմին։
Արարատ Միրզոյանն անդրադարձել է հայկական կողմի դիրքորոշմանը  խաղաղության պայմանագրի շուրջ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցություններ սկսելուն՝ այդ համատեքստում ընդգծելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության միջնորդական դերը:

Арцах находится на грани гуманитарного кризиса: МИД Армении проинформировал своего грузинского коллегу о действиях Азербайджана по оказанию психологического давления на население Нагорного Карабаха
24 марта состоялся телефонный разговор министра иностранных дел РА Арарата Мирзояна с вице-премьер-министром, министром иностранных дел Грузии Давидом Залкалиани.
В ходе телефонного разговора глава МИД Армении проинформировал своего коллегу о действиях Азербайджана по оказанию психологического давления на население Нагорного Карабаха, воспрепятствованию нормальной работе жизненно важных инфраструктур в суровых зимних условиях, в результате чего Арцах находится на грани гуманитарного кризиса.
Арарат Мирзоян отметил позицию армянской стороны по началу переговоров между Арменией и Азербайджаном по мирному соглашению, подчеркнув в этом контексте посредническую роль сопредседателей Минской группы ОБСЕ.