Արարատ Միրզոյանը և Տոյվո Կլաարն անդրադարձել են հայ ռազմագերիների և այլ պահվող անձանց հայրենադարձմանը
Ապրիլի 22-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի գլխավորած պատվիրակությանը:
Կողմերը քննարկել են ապրիլի 6-ի բրյուսելյան հանդիպման արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը, տարածաշրջանի տնտեսական և տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման հեռանկարները։
Հանդիպման ընթացքում հատուկ անդրադարձ է կատարվել առկա հումանիտար խնդիրներին, մասնավորապես՝ հայ ռազմագերիների և այլ պահվող անձանց հայրենադարձմանը։

Министр иностранных дел РА принял специального представителя ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии
22 апреля министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян принял делегацию во главе со специальным представителем ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Тойво Клаара.
Стороны обсудили ход реализации договоренностей, достигнутых по итогам брюссельской встречи от 6 апреля, перспективы разблокирования экономических и транспортных инфраструктур региона.
В ходе встречи особое внимание было уделено существующим гуманитарным проблемам, в частности, возвращения армянских военнопленных и других удерживаемых лиц.