Արա Այվազյանը Սերգեյ Լավրովին տեղեկացրել է Հայաստանի պետական սահմանին տեղի ունեցած միջադեպի մասին
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից:
Նախարարի պաշտոնակատար Այվազյանն իր գործընկերոջը տեղեկացրել է Հայաստանի պետական սահմանին տեղի ունեցած վերջին միջադեպի մասին և նշել ադրբեջանական կողմից նման սադրանքների հրահրման անթույլատրելիությունը:
Երկուստեք կարևորվել է տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության շուրջ ձեռքբերված պայմանավորվածությունների լիարժեք կատարումը և իրադրության սրումը կանխարգելող քայլերի համադրումը:

Ара Айвазян проинформировал Сергея Лаврова об инциденте на государственной границе Армении
12 мая исполняющий обязанности министра иностранных дел Армении Ара Айвазян провёл телефонный разговор с министром иностранных дел РФ Сергеем Лавровым.
Исполняющий обязанности министра иностранных дел проинформировал своего коллегу о недавнем инциденте на государственной границе Армении и отметил недопустимость подобных провокаций с азербайджанской стороны.
Обоюдно была отмечена важность полноценного выполнения достигнутых договорённостей по региональной безопасности и стабильности и координации шагов по предотвращению обострения ситуации.