Անցկացվել են խորհրդակցություններ՝ ՀՀ-ի և ՌԴ-ի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև
Հունիսի 8-ին Երևանում անցկացվեցին Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև խորհրդակցություններ՝ ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանի և ՌԴ ԱԳ նախարարի տեղակալ Ալեքսանդր Պանկինի ղեկավարությամբ:
Խորհրդակցությունների ընթացքում քննարկվեց ԵԱՏՄ և ՀԱՊԿ շրջանակներում փոխգործակցությանը, ԱՊՀ ձևաչափում համագործակցությանը վերաբերող արդիական թեմաների լայն շրջանակ:
Ընդգծվեց նշյալ բազմակողմ միավորումների կանոնադրական և պայմանագրային նպատակների արդյունավետ ապահովման նպատակով համակարգված մոտեցումների մշակման շարունակականության կարևորությունը:

Армяно-российские межмидовские консультации
8 июня в Ереване состоялись армяно-российские межмидовские консультации под руководством заместителя Министра иностранных дел Республики Армения Мнацакана Сафаряна и заместителя Министра иностранных дел Российской Федерации Александра Панкина.
В ходе консультаций был обсужден широкий круг актуальных тем, касающихся взаимодействия в рамках ЕАЭС и ОДКБ, сотрудничества в формате СНГ.
Отмечена важность продолжения выработки скоординированных подходов в интересах эффективного обеспечения уставных и договорных целей указанных многосторонних объединений.