ԱՄՆ-ն պատրաստակամ է նպաստելու ՀՀ-ում բարեփոխումների իրականացմանը. Փաշինյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին:
Վարչապետը շնորհավորել է տիկին Քվինին պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու առթիվ և հույս հայտնել, որ նրա պաշտոնավարման ընթացքում հայ-ամերիկյան հարաբերությունները կշարունակվեն զարգանալ ու ընդլայնվել: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է ԱՄՆ օժանդակությունը մեր երկրում իրականացվող ինստիտուցիոնալ բարեփոխումներին և հավելել, որ ժողովրդավարության զարգացումն ու ամրապնդումը ՀՀ կառավարության համար ունի ռազմավարական նշանակություն:
Քրիստինա Քվինը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և հավելել, որ կներդնի բոլոր ջանքերը՝ հայ-ամերիկյան փոխգործակցության օրակարգն արդյունավետ առաջ մղելու համար: Այս համատեքստում, դեսպանը կարևորել է ՀՀ կառավարության հետ սերտ համագործակցությունը: Միաժամանակ, նա հայտնել է ԱՄՆ վարչակազմի պատրաստակամությունը՝ շարունակելու նպաստել ՀՀ-ում բարեփոխումների իրականացմանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, հայ-թուրքական գործընթացին և այլ հարցերի:

Премьер-министр Пашинян принял новоназначенного посла США в Армении Кристину Куинн
Премьер-министр Никол Пашинян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла США в Республике Армения Кристину Куинн.
Премьер-министр поздравил г-жу Куинн с назначением на ответственную должность и выразил надежду, что в период ее пребывания на этом посту армяно-американские отношения продолжат развиваться и расширяться. Никол Пашинян подчеркнул важность помощи США в реализации в нашей стране институциональных реформ и добавил, что развитие и укрепление демократии имеет стратегическое значение для правительства Армении.
Кристина Куинн поблагодарила за теплый прием и добавила, что приложит все усилия для эффективного продвижения повестки дня армяно-американского взаимодействия. В этом контексте посол подчеркнула важность тесного сотрудничества с правительством Республики Армения. В то же время она выразила готовность администрации США продолжать способствовать осуществлению реформ в Армении.
Собеседники также коснулись происходящих в регионе развитий, возникшего в Нагорном Карабахе в результате блокирования Азербайджаном Лачинского коридора гуманитарного кризиса, армяно-турецкого процесса и других вопросов.