Ալիեւը եւ Փաշինյանը ԲՐԻԿՍ գագաթաժողովում նստած են կողք կողքի
«ԲՐԻԿՍ բարեկամ» երկրները լիագումար նիստում նստած են կլոր սեղանի շուրջ, այբբենական կարգով։ Այսպիսով, օրինակ, Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատելու է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի կողքին, տեղեկացրել է ՏԱՍՍ-ը։ Սեղանի շուրջ նստելով՝ նրանք մի երկու նախադասություն են փոխանակել նիստն սկսվելուց առաջ։
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հարեւաններն են Բոլիվիայի եւ Բանգլադեշի պատվիրակությունների ղեկավարները, Պաղեստինի նախագահ Մահմուդ Աբասի կողքին՝ Սերբիայի եւ Նիկարագուայի ներկայացուցիչներն են։
Մասնակիցների սեղաններին ջրով շշեր եւ բաժակներ են՝ ծածկված թղթե կափարիչներով, նոթատետրեր Կազանի ԲՐԻԿՍ գագաթաժողովի խորհրդանշանով, հուշանվեր գրիչներ եւ սինքրոն թարգմանության սարքեր։

Алиев и Пашинян сидят рядом на саммите БРИКС
Страны из числа «друзей БРИКС» расположились за круглым столом на пленарном заседании в Казани в алфавитном порядке. Таким образом, например, премьер-министр Армении Никол Пашинян будет работать рядом с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, передает ТАСС. Сев за стол, они обменялись парой фраз перед тем, как началось заседание.
Соседями белорусского лидера Александра Лукашенко оказались главы делегаций из Боливии и Бангладеш, рядом с палестинским президентом Махмудом Аббасом - представители Сербии и Никарагуа.
На столах у участников пленарки - бутылки с водой и стаканы, накрытые бумажными крышечками, блокноты с эмблемой казанского саммита БРИКС, сувенирные ручки и аппараты для синхронного перевода.