ԱԳ նախարարի տեղակալը մասնակցել է ՀԱՊԿ շրջանակներում կայացած խորհրդատվություններին
ԱԳ նախարարի տեղակալ Արմեն Ղևոնդյանը մասնակցեց Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության անդամ պետությունների ԱԳ նախարարների տեղակալների ձևաչափով Մոսկվայում կայացած խորհրդատվություններին:
Միջոցառման ընթացքում մտքեր փոխանակվեցին ՀԱՊԿ-ում փոխգործակցության արդիական հարցերի շուրջ, այդ թվում նաև՝ առաջիկայում նախատեսվող ՀԱՊԿ ԱԳՆԽ միջնստաշրջանային նիստի նախապատրաստման համատեքստում, ներառյալ այնպիսի թեմաների, ինչպիսիք են՝ համագործակցության զարգացումը Կազմակերպության շրջանակներում և միջազգային հարթակում:
Խորհրդատվությունների արդյունքներով կարևորվեց նաև Կազմակերպության շրջանակներում համագործակցությանն ու նրա հետագա զարգացմանը նպաստող նմանատիպ հանդիպումների պարբերականության ապահովումը:

Заместитель министра ИД Армении принял участие в состоявшихся в рамках ОДКБ консультациях
31 марта заместитель министра иностранных Армении Армен Гевондян принял участие в консультациях, состоявшихся в Москве в формате заместителей глав внешнеполитических ведомств государств-членов Организации Договора о коллективной безопасности.
В ходе мероприятия был проведен обмен мнениями по актуальным вопросам взаимодействия в рамках Организации, в том числе и в контексте подготовки предстоящего межсессионного заседания СМИД ОДКБ, включая такие темы, как развитие сотрудничества в рамках самой Организации, так и на международной арене.
По итогам консультаций также была констатирована важность обеспечения проведения таких встреч на регулярной основе, способствующих продвижению сотрудничества в Организации и ее последующему развитию.