Ադրբեջանը ոչ միայն հետ քաշվելու ցանկություն չի դրսևորում, այլ պատրաստ է առաջ շարժվել
Միջազգային հանրության կոշտ, հասցեական հայտարարություններն ադրբեջանական ագրեսիայի վերաբերյալ, ինչպես նաև՝ Բաքվին ուղղված կոչերը՝ դուրս բերելու ադրբեջանական զորքերը ՀՀ ինքնիշխան տարածքից, բոլոր առումներով շատ կարևոր են և լուրջ ճնշում Ադրբեջանի նկատմամբ։  Այս մասին գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը․
«Սակայն առաջնագծում Ադրբեջանի իրականացվող քաղաքականությունը՝ ամրաշինական, ագրեսիվ վարքագծի, հավակնությունների առումով, ցույց են տալիս, որ Ադրբեջանը ոչ միայն հետ քաշվելու ցանկություն չի դրսևորում, այլ պատրաստ է իր համար բարենպաստ պայմանների ձևավորման դեպքում առաջ շարժվել։
Եթե միջազգային հանրությունը, դրա առանձին դերակատարներն իրական ցանկություն ունեն կանխելու ադրբեջանական նոր ագրեսիան, ապա պետք է առավել գործուն քայլեր ձեռնարկեն, հակառակ դեպքում նոր մարտական գործողություններն անխուսափելի են»։

Азербайджан не только не желает отвести войска, но и намерен двигаться вперед: эксперт
Жесткие адресные заявления международного сообщества по поводу новой агрессии Баку, а также требования вывести азербайджанские войска с суверенной территории РА во всех отношениях очень важны и оказывают серьезное давление на Азербайджан. Об этом пишет депутат от парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Однако проводимая Азербайджаном на передовой политика в плане укрепления позиций, его агрессивное поведение, амбициозность показывают, что Азербайджан не только не желает отвести войска, но и намерен двигаться вперед в случае формирования благоприятных для него условий.
Если международное сообщество, его отдельные игроки имеют реальное желание предотвратить новую азербайджанскую агрессию, то они должны предпринять более действенные шаги, иначе новые боевые действия неизбежны», - написал Абрамян.