Վաղվանից ուժի մեջ կմտնեն Մեքսիկայի և Կանադայի նկատմամբ սահմանված մաքսատուրքերը. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Մեքսիկայի և Կանադայի նկատմամբ մաքսատուրքերն իսկապես կսահմանվեն, հայտնում է ABC News-ը։
«Սակագներն արդեն սահմանված են։ Դրանք ուժի մեջ կմտնեն վաղը»,- ասել է Թրամփը։
Նա հավելել է, որ Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) առնվազն 100 միլիարդ դոլար է ներդնում ԱՄՆ-ում կիսահաղորդիչների արտադրության օբյեկտների կառուցման համար։
«Աշխարհի ամենահզոր AI չիպերը կարտադրտվեն Ամերիկայում»,- ասել է Թրամփը։ ԱՄՆ նախագահը հավելել է, որ ներդրումները կուղղվեն Արիզոնայում հինգ գործարանների կառուցմանը, որոնք, ըստ նրա, հազարավոր աշխատատեղեր կստեղծեն։

Трамп: Пошлины в отношении Мексики и Канады вступят в силу завтра
Президент США Дональд Трамп заявил, что пошлины в отношении Мексики и Канады действительно будут введены, сообщает ABC News.
«Тарифы уже установлены. Они вступят в силу завтра», — сказал Трамп.
Он добавил, что компания Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) инвестирует не менее 100 миллиардов долларов в строительство в США предприятий по производству полупроводников.
«Самые мощные чипы ИИ в мире будут производиться в Америке», — сказал Трамп. Президент США добавил, что инвестиции пойдут на строительство пяти предприятий в Аризоне, которые, по его словам, создадут тысячи рабочих мест.