Պետդումայում առաջարկել են արգելել չամուսնացած ռուսաստանցիներին մեկնել Թուրքիա
Պետդումայի պատգամավոր Վիտալի Միլոնովը հանդես է եկել առաջարկությամբ ՝ արգելել չամուսնացած ռուս կանանց մեկնել Թուրքիա։ Այս մասին կիրակի ՝ հոկտեմբերի 17-ին, Telegram-ի իր ալիքում գրել է "խոսում է Մոսկվան":
Նրա խոսքով ՝ թուրքերի դեմ զանգվածաբար բողոքներ են ստացվում, որ նրանք ռուս կանանց են գայթակղում, իսկ հետո նրանցից խլում են երեխաներին։ Աղջիկները, Միլոնովի խոսքով, ամենից հաճախ «բոլորովին չեն հասկանում, թե երբ են ենթարկվում թուրք խաբեբաների սիրահարությանը»։ Բացի այդ, Թուրքիայում տղամարդիկ «խմում են պալեն ալկոհոլով», որը վտանգավոր է առողջության համար։
«Նրանք ալկոհոլ են տանում Հյուսիսային Կիպրոսից, այնտեղ դենատուրատից են պատրաստում։ Շատ բողոքներ կան կանանցից, որոնք հայտնվել են հարբած վիճակում եւ այժմ չեն կարողանում տեսնել երեխային», — հայտարարել է քաղաքական գործիչը:
Ավելի վաղ Վիտալի Միլոնովը կարծիք էր հայտնել, որ պարտադիր բժշկական ապահովագրության համակարգի (ՏԻՄ) միջոցով աբորտներն անօրինական անցկացվեն, քանի որ այդ ծախսերը դրանում դրված չեն, եւ դրանք անվանել է «բյուջետային միջոցների ոչ նպատակային օգտագործում», գրում է regionmonitor.com-ը։

В Госдуме предложили запретить незамужним россиянкам ездить в Турцию
Депутат Госдумы Виталий Милонов выступил с предложением запретить незамужним россиянкам ездить в Турцию. Об этом в воскресенье, 17 октября, пишет «Говорит Москва» в своем Telegram-канале.
По его словам, на турок массово поступают жалобы, что они соблазняют россиянок, а потом отбирают у них детей. Сами девушки, по словам Милонова, чаще всего «совершенно не понимают, когда поддаются на ухаживания турецких обольстителей». Кроме того, мужчины в Турции «подпаивают паленым алкоголем», который опасен для здоровья.
«Они алкоголь возят из Северного Кипра, там делают его из денатурата. Очень много жалоб от женщин, которые оказались в состоянии опьянения и теперь не могут увидеть ребенка», — заявил политик.
Ранее Виталий Милонов выразил мнение, что аборты через систему обязательного медицинского страхования (ОМС) проводить незаконно, поскольку такие траты в нее не заложены, и назвал их «нецелевым использованием бюджетных средств», пишет regionmonitor.com .