Ուկրաինայից զգալի գումարներ են փոխանցվել «Կրոկուս»-ի ահաբեկչության հեղինակներին. ՌԴ Քննչական կոմիտե
Crocus City Hall-ի ահաբեկչությանն առնչվող և ահաբեկչության ֆինանսավորման սխեմային մասնակցած եւս մեկ կասկածյալ է ձերբակալվել:  Դրա մասին հայտնել է ՌԴ Քննչական կոմիտեն։
Նշվում է, որ հետաքննության նախնական արդյունքները լիովին հաստատում են ահաբեկիչների գործողությունների ծրագրված բնույթը, մանրակրկիտ նախապատրաստումը և հանցագործության կազմակերպիչների ֆինանսական աջակցությունը։
«Ձերբակալվածների հետ աշխատանքի, ահաբեկիչներից առգրավված տեխնիկական սարքերի ուսումնասիրության և ֆինանսական գործարքների մասին տեղեկությունների վերլուծությամբ ապացույցներ են ձեռք բերվել ուկրաինացի ազգայնականների հետ նրանց կապի մասին»,- ասված է Քննչական կոմիտեի հաղորդագրությունում։
Քննչական կոմիտեից հայտնել են նաև, որ հետաքննությունն հաստատված տվյալներ, որ ահաբեկչության հեղինակներն Ուկրաինայից զգալի գումար և կրիպտոարժույթ են ստացել, որոնք օգտագործվել են հանցագործությունը նախապատրաստելու համար։
Գործով արդեն կալանավորվել է 11 մարդ, նրանց թվում՝ 4 ահաբեկիչ, որոնք անմիջականորեն մասնակցել են ահաբեկչական գործողությանը։

СК РФ: украинские националисты финансировали осуществление теракта в «Крокусе»
По делу о теракте в «Крокус Сити Холле» задержали еще одного подозреваемого, который участвовал «в схеме финансирования террористов». Об этом сообщает Следственный комитет РФ.
«Первоначальные результаты расследования полностью подтверждают спланированный характер действий террористов, тщательную подготовку и финансовую поддержку со стороны организаторов преступления. В результате работы с задержанными террористами, исследования изъятых у них технических устройств, анализа сведений о финансовых операциях получены доказательства их связи с украинскими националистами», - говорится в сообщении СК.
СК также сообщает, что «в распоряжении следствия имеются подтвержденные данные о поступлении исполнителям теракта значительных сумм денежных средств и криптовалюты из Украины, которые использовались при подготовке преступления».
По делу уже задержаны 11 человек, среди них были 4 террориста, которые «непосредственно участвовали в теракте».