Ուկրաինայի քաղաքները վերջին ժամանակների ամենախոշոր հարձակումներից մեկին են ենթարկվել
Դեկտեմբերի 29-ի առավոտյան Ռուսաստանը զանգվածային հարձակում է սկսել Ուկրաինայի տարածքի վրա։ Հայտնի է Կիևում, Օդեսայում, Խերսոնում, Դնեպրում, Լվովում, Զապորոժյեում և այլ քաղաքներում պայթյունների մասին, հայտնում է УНИАН-ը։
Ուկրաինայի զինված ուժերի ռազմաօդային ուժերի հրամանատարության խոսնակ Յուրի Իգնատը նշել է, որ առավոտյան հրետակոծությունը վերջին ժամանակների ամենախոշորներից էր։ «Վաղուց չէր նման բան չէր եղել, երբ իրականում ամեն ինչ գտնվում է հակառակորդի օդային թիրախներում՝ բոլոր տարածքներում, իրականում բոլոր ուղղություններով», - ասել նա:
Հարվածների արդյունքում վնասվել է Կիևի մետրոյի «Լուկյանովսկայա» կայարանի շենքը, ինչպես նաև այլ քաղաքների բնակելի շենքեր և հիվանդանոցներ։ Նախնական տվյալներով՝ հրետակոծության հետեւանքով զոհվել է 10, վիրավորվել մի քանի տասնյակ մարդ։

Города Украины подверглись одному из самых масштабных обстрелов за последнее время
Утром 29 декабря Россия нанесла массированный удар по территории Украины. Известно о взрывах в Киеве, Одессе, Херсоне, Днепре, Львове, Запорожье и других городах, передает УНИАН.
Спикер командования Воздушных сил ВСУ Юрий Игнат отметил, что утренний обстрел стал из самых масштабных за последнее время. «Очень давно не было видно, когда все фактически было в воздушных целях врага во всех областях, фактически во всех направлениях", - заявил он,
В результате удара повреждено здание станции метро «Лукьяновская» в Киеве, а также жилые дома и больницы в других городах. По предварительным данным в результате обстрелов погибло 10 человек, несколько десятков человек получили ранения.