Թուրքիայի իշխանությունները Ստամբուլում ձերբակալել են ռուսաստանցի «օրենքով գող» Շամիլ Ամիրովին
Թուրքական իշխանությունները Ստամբուլում ձերբակալել են Ռուսաստանում գործող կազմակերպված հանցավոր խմբի ղեկավարներից մեկին՝ Շամիլ Ամիրովին։ Այս մասին հայտարարել է երկրի ՆԳՆ-ն, փոխանցում է РИА Новости-ն։
Նշվում է, որ Ամիրովը հետախուզման մեջ է Ինտերպոլի կողմից։ Նրան մեղադրանք է առաջադրվել խարդախության համար։
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարը Ամիրովին ձերբակալելու մասին հայտարարել է սոցիալական ցանցերում։
««Կապույտ տեղեկագրով»  հետախուզվող օրենքով գողերի կազմակերպված հանցավոր խմբի ղեկավարներից Շամիլ Ամիրովը ձերբակալվել է Ստամբուլում իրավապահ մարմինների կողմից իրականացված «Վանդակ 15» գործողության ժամանակ»,- ասել է թուրք նախարարը։

Власти Турции задержали в Стамбуле российского «вора в законе» Шамиля Амирова
Турецкие власти задержали в Стамбуле одного из руководителей действующей в России ОПГ Шамиля Амирова. Об этом заявили в Министерстве внутренних дел страны, сообщает РИА Новости.
Отмечается, что Амирова объявили в розыск по линии Интерпола. Ему были предъявлены обвинения в мошенничестве.
Министр внутренних дел Турции сообщил о задержании Амирова в соцсетях.
«Шамиль Амиров, один из лидеров организованной преступной группировки «воров в законе», разыскиваемой «голубым бюллетенем», был схвачен в ходе операции «Клетка 15», которую провели правоохранительные органы Стамбула», — сообщил турецкий министр.