31-ամյա հումորիստ Ամիրան Գևորգյանը սպանվել է Սոչիում՝ КВН-ի փառատոնի ժամանակ
Սոչիում Ուրախների և հնարամիտների ակումբի (КВН) փառատոնի ժամանակ ծեծկռտուքի հետևանքով մահացել է 31-ամյա հումորիստ Ամիրան Գևորգյանը։ Ինչպես հայտնում է Shot թելեգրամյան ալիքը, միջադեպը տեղի է ունեցել հունվարի 18-ի վաղ առավոտյան։
«Հարավային մայրաքաղաք» («Южная столица») թիմի նախկին անդամ Գևորգյանը կռվի է բռնվել դաղստանցի 32-ամյա Արթուր Ռասուլովի հետ։ Ծեծկռտուքի ժամանակ Ամիրանը գլխի լուրջ վնասվածք է ստացել։ Շտապօգնություն կանչած մարդիկ բժիշկներին պատմել են, որ տղամարդն ուղղակի ընկել է երկու մետր բարձրությունից, սակայն ավելի ուշ հայտնի է դարձել, որ նա վիրավորվել է ծեծկռտուքի ժամանակ։
Նրան տեղափոխել են հիվանդանոց, որտեղ ախտորոշվել է գանգուղեղի և գանգի հիմքի կոտրվածք, գանգուղեղային բաց վնասվածք, գլխուղեղի ծանր կոնտուզիա և էպիդուրալ հեմատոմա։ Ստացած վնասվածքների պատճառով հումորիստն ընկել է կոմայի մեջ, իսկ երկու օր անց գիտակցության չգալով մահացել։
Հայտնի է, որ նա հանդես է եկել Սոչիի КВН թիմում, սակայն այս փառատոնին նա եղել է ոչ թե մասնակիցների կազմում, այլ որպես հյուր։

Юмориста убили во время фестиваля КВН в Сочи
31-летний юморист Амиран Геворкян погиб в драке во время фестиваля КВН в Сочи. По информации телеграм-канала Shot, инцидент произошел рано утром 18 января. Экс-участник команды «Южная столица» Геворкян подрался с 32-летним Артуром Расуловым из Дагестана.
Во время потасовки Амиран получил серьезную травму головы. Вызвавшие скорую помощь люди сообщили медики, что мужчина просто упал с двухметровой высоты, однако позже стало известно, что он получил повреждение в ходе драки.
КВНщика доставили в больницу, где ему диагностировали перелом свода и оснований черепа, открытую черепно-мозговую травму, ушиб головного мозга тяжелой степени, эпидруальные гематомы. Из-за полученных повреждений юморист впал в кому, а спустя два дня скончался, не приходя в сознание.
Известно, что он играл за сочинскую команду КВН, но на этом фестивале он был не в ее составе, а в качестве гостя.