Սա կարևոր քայլ է կայուն և արժանապատիվ խաղաղության համաձայնագրի կնքման ուղղությամբ. Բլինքենը` Հայաստանի և Ադրբեջանի հայտարարությունների մասին
Մենք ողջունում ենք այն հայտարարությունը, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանը համաձայնության են եկել 1991 թվականի Ալմա Աթայի հռչակագրի շուրջ՝ որպես երկու երկրների միջև սահմանների սահմանազատման հիմք: Այս մասին X-ի (նախկին Twitter) իր էջում գրել է ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը:

«Это важный шаг»: Блинкен приветствовал достигнутое между Арменией и Азербайджаном соглашение о демаркации границы
Это важный шаг на пути к заключению прочного и достойного мирного соглашения, ссылаясь на достигнутое между Арменией и Азербайджаном соглашение о демаркации границы, написал на странице X госсекретарь США Энтони Блинкен.
Он отметил: "Мы приветствуем сообщение о том, что Армения и Азербайджан согласовали Алма-Атинскую декларацию 1991 года в качестве основы для делимитации границы между двумя странами".