Ռոստովի մարզում հրդեհվել է Շախտինսկի պոլիեսթերի գործարանը
Ռոստովի մարզի Շախտի քաղաքում հրդեհ է բռնկվել պոլիեսթեր մանրաթելերի արտադրության գործարանում։ Այս մասին հայտնել են ՌԴ ԱԻՆ տարածաշրջանի գլխավոր տնօրինությանը։
Նշվում է, որ ժամը 11:30-ին հրշեջ-փրկարարներն ահազանգ են ստացել Շախտի քաղաքի Գիդրոպրիվոդ գյուղի «Ավանգարդ» գործարանի ներքնակների և բարձերի լցոնման արտադրամասում բռնկված հրդեհի մասին։
Զոհերի մասին տեղեկություններ չկան։ Շենքից թանձր ծուխ է թափվում, իսկ բույսի վերևում երկնքում տեսանելի են երկար սպիտակ հետքեր։
Ըստ Ռոստովի մարզի Պետդումայի պատգամավոր Եկատերինա Ստենյակինայի՝ երկու մարդ տուժել է և հոսպիտալացվել։ Ականատեսները հայտնել են, որ հրդեհից առաջ պայթյունների ձայներ են լսել։

В Ростовской области загорелся Шахтинский полиэфирный завод
В городе Шахты Ростовской области произошёл пожар на заводе по производству полиэфирного волокна. Об этом сообщили в ГУ МЧС России по региону.
Отмечается, что в 11:30 пожарники получили сообщение о пожаре в цехе по производству наполнителей для матрасов и подушек на заводе «Авангард» в поселке Гидропривод в городе Шахты.
Сведений о пострадавших не поступало. Из здания валит густой дым, а в небе над заводом заметны длинные белые следы.
По словам депутата Госдумы от Ростовской области Екатерины Стенякиной, пострадали два человека, они госпитализированы. Очевидцы сообщают, что перед пожаром слышали звуки взрывов.