ՌԴ ԱԻ նախարարի հետ զոհվել է հայտնի կինոռեժիսոր Ալեքսանդր Մելնիկը
Ինչպես արդեն հայտնել էինք զոհվել է ՌԴ արտակարգ իրավիճակների նախարար Եվգենի Զնիչևը՝ Նորիլսկում միջգերատեսչական վարժանքների ժամանակ փորձելով փրկել կինոռեժիսոր Ալեքսանդր Մելնիկին։
Meduza-ի փոխանցմամբ Մելնիկը ժամանել է Նորիլսկի վարժանքներին, որպեսզի ընտրի Արկտիկայի և Հյուսիսային ծովային ճանապարհի զարգացմանը նվիրված վավերագրական ֆիլմի նկարահանման վայրը: Նա մահացել է նախարարի հետ:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Զինիչևը փորձել է փրկել նկարահարող թիմի անդամին, որը սայթաքել է ժայռի եզրին և ընկել ջուրը: Նախարարը «ջուրն է նետվել՝ հարվածելով դուրս ցցված քարին»:

Вместе с главой МЧС Евгением Зиничевым погиб режиссер Александр Мельник
Глава МЧС Евгений Зиничев погиб на межведомственных учениях в Норильске, спасая кинорежиссера Александра Мельника. Об этом пишет «Интерфакс» со ссылкой на пресс-службу министерства.
Мельник прибыл на учения в Норильск для выбора места съемок документального фильма, посвященного развитию Арктики и Северного морского пути, пояснили в ведомстве. Он погиб вместе с министром.
Ранее РБК и главред RT Маргарита Симоньян сообщали, что Зиничев пытался спасти оператора, который поскользнулся на краю обрыва и сорвался в воду. По словам Симоньян, министр «рванул в воду и разбился о выступавший камень».