Քնեսեթի պատգամավորը Իսրայելի կառավարությանը կոչ է արել դադարեցնել աջակցությունն Ադրբեջանի բռնապետական ռեժիմին
Քնեսեթի պատգամավոր Օֆեր Քասիֆը քննադատել է Իսրայելի կառավարությանը Ադրբեջանի բռնապետական ռեժիմին աջակցություն ցուցաբերելու համար։
«Իսրայելը ոչ միայն զենք է արտահանում ցանկացած բռնապետության, որը դա ցանկանում է, այլ նաև էթնիկ զտումներ և շրջափակումներ է արտահանում։ Իսրայելական ռազմական աջակցությամբ ադրբեջանցի զինվորներն Արցախի հայության մահաբեր շրջափակում են իրականացնում՝ արգելափակելով Լաչինի միջանցքը։ Շրջափակումը շարունակվում է, և 120 հազար մարդ, այդ թվում՝ 30 հազար երեխա, մահվան վտանգի առաջ են սովի և հիվանդությունների պատճառով։ Դադարեցրեք բռնապետություններին աջակցելը»,- X-ի (նախկինում Twiter) իր էջում գրել է պատգամավորը։

Депутат Кнессета призвал правительство Израиля прекратить поддерживать диктаторский режим Азербайджана
Депутат Кнессета Офер Касиф раскритиковал правительство Израиля за поддержку диктаторского режима Азербайджана.
«Израиль экспортирует не только оружие любой диктатуре, которая этого хочет, но он также экспортирует этнические чистки и блокады. При военной поддержке Израиля азербайджанские солдаты осуществляют смертоносную осаду армян Арцаха, блокируя Лачинский коридор.Блокада продолжается, и 120 000 человек, в том числе 30 000 детей, находятся под угрозой смерти от голода и болезней. Хватит поддерживать диктатуры», — написал депутат на своей странице в X (бывший Twitter).