Պուտինը վստահ է, որ Ռուսաստանն ու Ուկրաինան վաղ թե ուշ համաձայնության կգան
Ռուսաստանն ու Ուկրաինան վաղ թե ուշ համաձայնության կգան, և ժողովուրդների միջև հարաբերությունները կվերականգնվեն, նույնիսկ եթե դա երկար ժամանակ պահանջի։ Այդ մասին համոզմունք է հայտնել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Թակեր Կարլսոնին տված հարցազրույցում, որը հրապարակվել է լրագրողի կայքում։
«Վաղ թե ուշ մենք համաձայնության կգանք. Եվ գիտե՞ք ինչ: Այսօրվա իրավիճակում կարող է նույնիսկ տարօրինակ հնչել. ժողովուրդների հարաբերությունները, այնուամենայնիվ, կվերականգնվեն։ Դա շատ ժամանակ կպահանջի, բայց այն կվերականգնվի»,- նշել է պետության ղեկավարը։
Պուտինն իր խոսքերը հիմնավորել է «անսովոր օրինակներով»։ «Ռազմի դաշտում բախում է, կոնկրետ օրինակ՝ ուկրաինացի զինվորները շրջապատված են, սա կոնկրետ օրինակ է կյանքից, ռազմական գործողություններից, մեր զինվորները գոռում են նրանց՝ «շանս չկա, հանձնվեք»։ Դուրս արի, կենդանի կլինես, հանձնվիր։ « Եվ հանկարծ այնտեղից բղավում են ռուսերեն, լավ ռուսերենով. «Ռուսները չեն հանձնվում»: Եվ բոլորը մահացան: Նրանք մինչև հիմա իրենց ռուս են զգում»,- ասել է նախագահը։
«Այս առումով, այն, ինչ տեղի է ունենում, որոշակի չափով քաղաքացիական պատերազմի տարր է», - ասել է Պուտինը։ «Եվ Արևմուտքում բոլորը կարծում են, որ կռիվները ընդմիշտ բաժանել են ռուս ժողովրդի մի մասին մյուսից։ Ոչ վերամիավորումը տեղի կունենա: Այն ոչ մի տեղ չի գնացել»:

Путин уверен, что Россия и Украина рано или поздно договорятся
Россия и Украина рано или поздно договорятся, а отношения между народами восстановятся, даже если это займет много времени. Уверенность в этом выразил президент РФ Владимир Путин в интервью Такеру Карлсону, опубликованном на сайте журналиста.
«Рано или поздно все равно мы договоримся. И знаете что? Может, даже странно в сегодняшней ситуации прозвучит: все равно отношения между народами восстановятся. Потребуется много времени, но это восстановится», - отметил глава государства.
Свои слова Путин подкрепил «необычными примерами». «На поле боя происходит боестолкновение, конкретный пример: украинские солдаты попали в окружение - это конкретный пример из жизни, боевые действия - наши солдаты им кричат: «Шансов нет, сдавайтесь! Выходите, будете живы, сдавайтесь! ». И вдруг оттуда на русском, хорошем русском языке кричат: «Русские не сдаются! » - и все погибли. Они до сих пор русскими себя ощущают», - рассказал президент.
«В этом смысле то, что происходит, это в известной степени элемент гражданской войны, - указал Путин. - И все думают на Западе, что боевые действия навсегда растащили одну часть русского народа от другой. Нет. Воссоединение произойдет. Оно никуда и не делось».