Պուտինը պարգեւատրել է Ադամյանին, Բաբայանին, Բայախչյանին, Քեռյանին, Փյումպուլյանին
«Խոսում է Մոսկվան» ռադիոկայանի գլխավոր խմբագիր Ռոման Բաբայանը պետական ​​մրցանակի է արժանացել ԶԼՄ-ների զարգացմանը մատուցած ծառայությունների համար։ Բաբայանը պարգեւատրվել է Բարեկամության շքանշանով։
ՌԴ նախագահ Պուտինի ստորագրած փաստաթուղթը հրապարակվել է իրավական տեղեկատվության պաշտոնական պորտալում։
Նույն մրցանակներին են արժանացել НТВ բաժնետիրական հեռուստաընկերության բաժնի ղեկավար Նիկոլայ Բայախչյանը և Ռուսաստանի ԱՆՕ Հանրային հեռուստատեսության գործադիր տնօրեն Արմեն Քեռյանը։
Պարգևատրվել են նաև Ռուսաստանի Դաշնության Առողջապահության նախարարության մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի գծով գլխավոր մասնագետ Լեյլա Ադամյանը («Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» մեդալ) և Գրիգորի Փյումպուլյանը («Ռուսաստանի վաստակավոր բժիշկ» կոչում)։

Путин наградил Адамян, Бабаяна, Баяхчяна, Керяна, Пюмпюляна
Главный редактор радиостанции Роман Бабаян «Говорит Москва» удостоен государственной награды за заслуги в развитии средств массовой информации. Бабаян награжден орденом Дружбы.
Документ, подписанный президентом РФ Путиным, опубликован на официальном портале правовой информации.
Таких же наград были удостоены начальник отдела акционерного общества «Телекомпания НТВ» Николай Баяхчян и исполнительный директор АНО «Общественное телевидение России» Армен Керян.
Наград были удостоены также главный специалист по акушерству и гинекологии Минздрава РФ Лейла Адамян (медаль «За заслуги перед Отечеством») и Григорий Пюмпюлян (звание «Заслуженный врач России»).