Պուտինը խորհրդակցություն է անցկացրել Ռուսաստանի սահմանին տիրող իրավիճակի վերաբերյալ
Ռուսաստանի Դաշնության առաջին փոխվարչապետ Դենիս Մանտուրովը և տարածաշրջանի ղեկավարները մասնակցում են Բելգորոդի, Բրյանսկի և Կուրսկի մարզերում տիրող իրավիճակին նվիրված խորհրդակցությանը, որն անցկացնում է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, հայտնում է РИА Новости-ն։
«Ես ձեզ հավաքել եմ՝ Ռուսաստանի սահմանամերձ շրջաններում ստեղծված իրավիճակը քննարկելու համար։ Մենք ունենք կառավարության ղեկավարներ, այդ թվում՝ Դենիս Վալենտինովիչ Մանտուրովը, որին խնդրեցի անձամբ զբաղվել այս տարածքների սոցիալ-տնտեսական բնույթի բոլոր հարցերով, և տարածաշրջանային ղեկավարներին՝ դրանք Բելգորոդի, Բրյանսկի, Կուրսկի մարզերն են»,- խորհրդակցության սկզբում ասել է Պուտինը:
Նշվում է, որ հանդիպման ընթացքում Ռուսաստանի Դաշնության նախագահը հավանություն է տվել Կուրսկի մարզում զոհերին ավտոմատ ռեժիմով 15 հազար ռուբլի վճարելու գաղափարին։
Իր հերթին Մանտուրովը հայտնել է, որ Ուկրաինային սահմանակից Ռուսաստանի Դաշնության տարածքներից 115 հազար մարդ է տարհանվել։

Путин провел совещание по ситуации на границе России
Первый вице-премьер РФ Денис Мантуров и руководители регионов участвуют в совещании о ситуации в Белгородской, Брянской и Курской областях, которое проводит президент России Владимир Путин, передает РИА Новости.
«Собрал вас для того, чтобы обсудить ситуацию, которая складывается на данный момент времени в приграничных регионах России. У нас и руководители правительства, в том числе Денис Валентинович Мантуров, которого я просил лично заняться всеми вопросами социально-экономического характера на этих территориях, и руководители регионов - это Белгородская, Брянская, Курская области», - сообщил Путин в начале совещания.
Отмечается, что ходе совещания президент РФ поддержал идею выплачивать пострадавших в Курской области 15 тысяч рублей в автоматическом режиме.
В свою очередь Мантуров сообщил, что с приграничных с Украиной территорий РФ эвакуированы 115 тысяч человек.