Պուտինն Ալիևի հետ հանդիպման ժամանակ «շատ զգայուն» է որակել անվտանգային իրավիճակը Հարավային Կովկասում
Մոսկվայում կայացել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի առանձնազրույցը։
Առանձնազրույցի ժամանակ քննարկվել են Ռուսաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունները, երկու կողմերն էլ կարևոր են համարել դրանք։
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն անդրադարձել է նաև Հարավային Կովկասում առկա իրավիճակին՝ նշելով, որ անվտանգության խնդիրներն այստեղ «շատ զգայուն են»։
«Կքննարկենք նաև իրավիճակը՝   տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման տեսանկյունից։ Այստեղ շատ հարցեր կան, դրանք շատ զգայուն հարցեր են»,- դիմելով Ալիևին՝ հանդիպման հրապարակային մասում ասել է Պուտինը՝ հավելելով, որ դետալային քննարկում կծավալվի՝ իր նշած հարցերի վերաբերյալ։

Путин заявил Алиеву, что с точки зрения безопасности в регионе «много очень чувствительных» вопросов
Президент РФ Владимир Путин заявил, что обсудит с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым вопросы безопасности, двусторонние отношения и ряд других тем.
«Поговорим о ситуации с точки зрения обеспечения безопасности в регионе. Вопросов здесь очень много, они очень чувствительные. Мы с вами в материале по каждому из них», – сказал Путин в ходе встречи с Алиевым.
Он отметил, что будет также возможность обсудить двусторонние отношения, «которые находятся на высоком уровне и развиваются», передает Интерфакс.
«У нас растет товарооборот. Он достиг уже более 4 млрд долларов. 6 миллиардов в долларовом эквиваленте - российские инвестиции в экономике Азербайджана. Работает активно межправкомиссия. Много интересных направлений сотрудничества в реальном секторе экономики, в кооперации, в инфраструктуре», – добавил Путин.