Պետդեպարտամենտը ԱՄՆ քաղաքացիներին կոչ է արել անհապաղ լքել Բելառուսը
ԱՄՆ պետդեպարտամենտը նախազգուշացրել է Բելառուսի տարածքում գտնվող ԱՄՆ քաղաքացիներին երկիրն անհապաղ լքելու մասին։
"Պետդեպարտամենտը ԱՄՆ-ի քաղաքացիներին խորհուրդ է տալիս չմեկնել Բելառուս եւ կոչ է անում Բելառուսում գտնվող ԱՄՆ-ի քաղաքացիներին անհապաղ լքել երկիրը", - ասված Է փաստաթղթում:
ԱՄՆ-ի քաղաքացիներին նախազգուշացրել են, որ Ուկրաինայում ռուսական ռազմական գործողության կապակցությամբ "մեծ լարվածություն է նկատվում տարածաշրջանում, իրավիճակն անկանխատեսելի է, իսկ Մինսկի օդանավակայանի եւ Բելառուսի ցամաքային սահմանի աշխատանքի ռեժիմը կարող է փոխվել առանց ծանուցման":

Госдеп призвал граждан США немедленно покинуть Беларусь
Госдеп США в субботу выпустил предупреждение об опасности для американских граждан, находящихся на территории Белоруссии.
"Государственный департамент рекомендует гражданам США не ездить в Беларусь и настоятельно призывает граждан США, находящихся в Беларуси, немедленно покинуть страну", - говорится в документе.
Американских граждан предупредили, что в связи с российской военной операцией на Украине "наблюдается повышенная напряженность в регионе, ситуация непредсказуема, а режим работы минского аэропорта и сухопутной границы Беларуси могут измениться без уведомления".