Մոսկվայում ինքնասպան է եղել Ռուսաստանի վաստակավոր արտիստ Եվգենի Կունգուրովը
Ոստիկանություն է դիմել նրա կինը, որին նա գրություն է թողել ինքնասպանություն գործելու մասին սպառնալիքներով։ 40-ամյա արտիստի դին հայտնաբերվել է  իր տան պատուհանների տակ, մայրաքաղաքի Պրեսնենսկի շրջանում, տեղեկացրել է Lenta.ru-ն։
Հայտնի է, որ Կունգուրովը հոգեկանի եւ ալկոհոլի հետ կապված խնդիրներ ուներ։ Ինչպես պատմել են իրավապահ մարմիններում, նախնական տեղեկատվությամբ՝ արտիստի մարմնի վրա բռնի մահվան հետքեր չկան։ Սակայն Կունգուրովը վերջին ժամանակներս տառապում էր դեպրեսիայով։
Եվգենի Կունգուրովը Ռուսաստանի, Չեչնիայի եւ Ինգուշիայի վաստակավոր արտիստ է։ Կալինինգրադի երաժշտական թատրոնի մշտական մենակատար եւ «Նովայա օպերա» թատրոնի հրավիրյալ մենակատար։ Վարել է «Ռոմանսի ռոմանտիկան» հաղորդումը, ինչպես նաեւ մասնակցել «Ճիշտ-ճիշտ» եւ «Մեծ օպերա» նախագծերին։

В Москве покончил с собой заслуженный артист России Евгений Кунгуров
В полицию обратилась его жена, которой он написал сообщение с угрозами наложить на себя руки. Тело 40-летнего артиста было обнаружено под окнами его дома в Пресненском районе столицы, передает Lenta.ru.
Известно, что у Кунгурова были проблемы с психикой и пристрастие к алкоголю. Как рассказали в правоохранительных органах, по предварительной информации, на теле артиста нет признаков насильственной смерти. При этом в последнее время Кунгуров страдал от депрессии.
Евгений Кунгуров — заслуженный артист России, Чечни и Ингушетии. Постоянный солист Калининградского музыкального театра и приглашенный солист театра «Новая опера». Ведущий программы «Романтика романса», также участвовал в проектах «Один в один!» и «Большая опера».