Մարիուպոլը ռուսական բանակի վերահսկողության տակ է. Շոյգու
Ռուս զինվորականները վերահսկում են Մարիուպոլը, չորեքշաբթի կայացած խորհրդակցության ժամանակ ասել է ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն։
«Խաղաղ կյանքը կարգավորվում է ազգայնականներից ազատագրված ԼԺՀ-ի, ԴԺՀ-ի և Ուկրաինայի տարածքներում, այդ թվում՝ Մարիուպոլում՝ Ազովի ծովի ամենամեծ արդյունաբերական և տրանսպորտային հանգույցում, որը գտնվում է ռուսական բանակի վերահսկողության տակ»,- ասել է Շոյգուն։
«Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերը շարունակում են հատուկ ռազմական գործողությունը: Ներկայում ռուսական բանակի ստորաբաժանումները Լուգանսկի Ժողովրդական Հանրապետության և Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական Միլիցիայի հետ ընդլայնում են վերահսկողությունը ԼԺՀ-ի և ԴԺՀ-ի տարածքների նկատմամբ»,- նշել է նախարարը։

Шойгу заявил, что Мариуполь находится под контролем российской армии
Российские военнослужащие контролируют Мариуполь, заявил министр обороны РФ Сергей Шойгу на селекторном совещании в среду.
"На освобожденных от националистов территориях ЛНР, ДНР и Украины налаживается мирная жизнь. В том числе и в Мариуполе - крупнейшем промышленном и транспортном узле на Азовском море. Он находится под контролем российской армии", - сказал Шойгу.
По словам Шойгу, российская армия в ходе специальной военной операции вместе с подразделениями ЛНР и ДНР расширяет контроль над территориями этих двух республик. "Вооруженные силы Российской Федерации продолжают специальную военную операцию. В настоящее время подразделения российской армии совместно с Народной милицией Луганской Народной Республики и Донецкой Народной Республики расширяют контроль над территориями ЛНР и ДНР", - отметил министр.