Մարգարիտա Սիմոնյանը Financial Times-ի վարկածով ընդգրկվել է աշխարհի ամենաազդեցիկ մարդկանց ցուցակում
RT-ի գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանն ընդգրկվել է աշխարհի ամենաազդեցիկ անձանց ամենամյա ցուցակում, որը հրապարակել է Financial Times բրիտանական թերթը։ Նա հայտնվել է «Լիդերներ» անվանակարգում։
Այդ նույն անվանակարգում նշված են Nvidia-ի գլխավոր տնօրեն եւ հիմնադիր Ջենսեն Հուանգը, Սպիտակ տան աշխատակիցների աշխատակազմի ղեկավար Սյուզան Ուայլսը, Oracle-ի գործադիր փոխնախագահ Սաֆրա Կացը,  բրիտանական MI6 հետախուզական ծառայության ղեկավար Բլեյզ Մետրեւելին եւ BYD ավտոարտադրողի գործադիր փոխնախագահ Ստելա Լին։
Ցուցակում ներառված են նաեւ գործարար Փիտեր Թիլը, Նյու Յորքի ընտրված քաղաքապետ Զոհրան Մամդանին, Reform UK կուսակցության առաջնորդ Նայջլ Ֆարաջան, Goldman Sachs-ի գործադիր տնօրեն Դեւիդ Սոլոմոնը եւ կանանց ֆուտբոլի մի շարք ակումբների սեփականատեր Միշել Կանգը։

Маргарита Симоньян вошла в список самых влиятельных людей мира по версии Financial Times
Главный редактор RT Маргарита Симоньян включена в ежегодный список самых влиятельных персон мира, опубликованный британской газетой Financial Times. Она попала в категорию «Лидеры».
В этой же категории отмечены генеральный директор и основатель Nvidia Дженсен Хуанг, руководитель аппарата сотрудников Белого дома Сьюзан Уайлс, исполнительный вице-председатель Oracle Сафра Кац, глава британской разведслужбы MI6 Блейз Метревели и исполнительный вице-президент автопроизводителя BYD Стелла Ли.
Список также включает предпринимателя Питера Тиля, избранного мэра Нью-Йорка Зоҳрана Мамдани, лидера партии Reform UK Найджела Фараджа, исполнительного директора Goldman Sachs Дэвида Соломона и владелицу ряда женских футбольных клубов Мишель Канг.