Մախաչկալայի օդանավակայանը վերսկսել է աշխատանքը
Մախաչկալայի օդանավակայանը նորից բաց է լիարժեք աշխատանքի համար, տեղեկացրել է «Ռոսավիացիան» Թելեգրամում։
«Ույթաշ» օդանավակայանը վերսկսել է օդանավերի ընդունումն ու բացթողնումը հոկտեմբերի 30-ին, Մոսկվայի ժամանակով ժամը 14.00-ից»,- նշվել է գերատեսչության հրապարակման մեջ։
«Ռոսավիացիայում» նշել են, որ «Ազիմուտ» եւ Red Wings ավիաընկերությունների չվերթները Թել Ավիվից Միներալնիե վոդի եւ Մախաչկալա ժամանակավորապես կիրականացվեն ռուսական այլ քաղաքներից։
Կիրակի Մախաչկալայում տեղի բնակիչները ներխուժել են օդանավակայանի թռիչքուղի Թել Ավիվի չվերթի ժամանումից հետո։ Տեղեկացվել էր, որ նրանք փնտրել են Իսրայելի քաղաքացիների, ինչպես նաեւ ստուգել տարածքից դուրս եկող մեքենաները, տեղեկացրել է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
ՆԳՆ-ում հայտարարել են զանգվածային անկարգությունների վերաբերյալ քրեական գործի հարուցման մասին։ Հանրապետության առողջապահության նախարարության տվյալներով՝ օդանավակայանի իրադարձությունների ժամանակ տուժել է ավելի քան 20 մարդ, ինչպես ուժայիններ, այնպես էլ քաղաքացիական անձինք. ավելի քան տասը թեթեւ վնասվածքներ է ստացել, տասը հայտնվել է հիվանդանոցում, երկուսը ծայրահեղ ծանր վիճակում է։

Аэропорт Махачкалы возобновил работу
"Аэропорт Уйташ возобновил прием и отправку воздушных судов с 14:00 по московскому времени 30 октября", — говорится в публикации ведомства.
В Росавиации отметили, что рейсы авиакомпаний "Азимут" и Red Wings из Тель-Авива в Минеральные Воды и Махачкалу будут временно направлять в другие российские города.
В воскресенье в Махачкале местные жители прорвались на взлетно-посадочную полосу аэропорта после прибытия рейса из Тель-Авива. Сообщалось, что они искали прилетевших граждан Израиля, а также проверяли выезжавшие с территории машины, передает РИА Новости.
В МВД заявили о возбуждении уголовного дела о массовых беспорядках. По данным Минздрава республики, при событиях в аэропорту пострадали свыше 20 человек — как силовики, так и гражданские: более десяти получили легкие травмы, десять попали в больницы, двое — в крайне тяжелом состоянии.