Մակրոնը հոգեկան խանգարումների բուժման կարիք ունի. Էրդողան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը շաբաթ օրը հանդես է եկել հայտարարությամբ այն մասին, որ իր ֆրանսիացի գործընկեր Էմանուել Մակրոնը հոգեկան խանգարումների բուժման կարիք ունի: Այս կերպ նա արձագանքել է իսլամի մասին Ֆրանսիայի նախագահի արտահայտություններին, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը ։
"Ինչ խնդիրներ ունի Մակրոն անունով այդ մարդը իսլամի եւ մահմեդականների հետ ։ Ինչ կարելի է ասել պետության ղեկավարին, որը ոչ հարիր վերաբերմունք է ցուցաբերում իր երկրի միլիոնավոր բնակիչների նկատմամբ, ովքեր դավանում են այլ կրոն ։ Մակրոնին հոգեկան խանգարումների բուժում է անհրաժեշտ, - հայտարարել Է Էրդողանը Կայսերի քաղաքում հանրահավաքի ժամանակ, որի հեռարձակումը վարում է TRT հեռուստաալիքը ։
- Բեռլինի մզկիթներում խուզարկությունները իսլամաֆոբիայի դրսևորում են ։ Մենք պետք է հիշենք, որ իսլամի հանդեպ թշնամանքի յուրաքանչյուր նման դրսևորում ևս Թուրքիայի հանդեպ թշնամանքի դրսևորում է" ։

Эрдоган: Макрон нуждается в лечении психических расстройств
Президент Турции Тайип Эрдоган выступил в субботу с утверждением о том, что его французский коллега Эмманюэль Макрон нуждается в лечении психических расстройств. Таким образом он отреагировал на высказывания лидера Франции об исламе, передает ТАСС.
«Какие проблемы у этого человека по имени Макрон с исламом и мусульманами? Что можно сказать главе государства, демонстрирующему неподобающее отношение к миллионам жителей своей страны, которые исповедуют иную религию? Макрону требуется лечение психических расстройств, — заявил Эрдоган в городе Кайсери на митинге, трансляцию которого ведет телеканал TRT.
-Обыски в мечетях в Берлине являются проявлением исламофобии. Мы должны помнить, что каждое подобное проявление враждебности к исламу также является проявлением враждебности к Турции».