Կամչատկայում անհետացած ուղղաթիռը կործանվել է
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարարները օդից հայտնաբերել են Կամչատկայում նախօրեին՝ օգոստոսի 31-ին, անհետացած Մի-8 ուղղաթիռի բեկորները։
Մի-8Տ ուղղաթիռն իրականացնում էր Վաչկաժեց հրաբուխ-Նիկոլաևկա գյուղ չվերթը։ Դրա որոնումները սկսվել են օգոստոսի 31-ին, այն բանից հետո, երբ այն չի կարողացել կապ հաստատել նշանակված ժամին։ Ռոսավիացիայի տվյալներով, ինքնաթիռում եղել է 22 մարդ՝ 19 զբոսաշրջիկ և անձնակազմի 3 անդամ։ Նրանց թվում են Ռուսաստանի ֆուտբոլային միության ֆինանսական տնօրեն Արսենի Զամյատինը և նրա կինը՝ Պոլինան, հայտնում է Коммерсантъ-ը։

Пропавший на Камчатке вертолет разбился: спасатели обнаружили обломки
Спасатели МЧС обнаружили с воздуха обломки вертолета Ми-8, который пропал на Камчатке накануне, 31 августа.
По информации ведомства, они находятся на высоте 900 м вблизи места, где вертолет последний раз выходили на связь.
«Пропавший борт обнаружен. Предварительно - крушение»,— написал министр по делам ЧС Камчатского края Сергей Лебедев на своей странице во «ВКонтакте».
Вертолет Ми-8Т выполнял маршрут вулкан Вачкажец - село Николаевка. Его поиски начались 31 августа, после того как судно в назначенное время не вышло на связь. По данным Росавиации, на борту были 22 человека - 19 туристов и 3 члена экипажа. Среди них - финансовый директор Российского футбольного союза Арсений Замятин и его жена Полина, передает «Коммерсантъ».