Երուսաղեմում հրաձգության է տեղի ունեցել․ կան  վիրավորներ
Առնվազն 8 մարդ է վիրավորվել Երուսաղեմում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով, հայտնում է իսրայելական I24 հեռուստաալիքը:
Ինչպես հաղորդում են տեղական ԶԼՄ-ները, հրաձգությունը տեղի է ունեցել Երուսաղեմի մուտքից ոչ հեռու գտնվող ավտոբուսի կանգառում: Սկզբում բժիշկները հայտնել էին վեց տուժածների մասին ։
«Հաղորդագրություն է ստացվել Երուսաղեմ քաղաքի մուտքի մոտ (կենտրոնական կայարանի ուղղությամբ) տեղի ունեցած հրաձգության մասին, որի հետևանքով կան մի քանի զոհեր։ .. Երկու կասկածյալները տեղում չեզոքացվել են ։ Դեպքի վայր են ուղեւորվում ոստիկանության մեծ ուժեր», - հեռուստաալիքը մեջբերում է ոստիկանության հայտարարությունը ։

Израильские СМИ сообщили о стрельбе в Иерусалиме
По меньшей мере восемь человек получили ранения в результате стрельбы в Иерусалиме, сообщает израильский телеканал i24.
Как сообщают местные СМИ, стрельба произошла на автобусной остановке недалеко от въезда в Иерусалим. Изначально медики сообщали о шести пострадавших.
"Поступило сообщение о стрельбе, произошедшей на въезде в город Иерусалим (в направлении центрального вокзала), и в результате которой есть несколько жертв... Двое подозреваемых были нейтрализованы на месте. К месту происшествия направляются большие силы полиции", - приводит телеканал заявление полиции.