Իսրայելն իր զորքերի մի մասը դուրս կբերի Գազայի հատվածից
Իսրայելական ԶԼՄ-ները գրում են, որ բանակը պատրաստվում է «մարտական գործողությունների», որոնց շարունակման վճռականություն է արտահայտել վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն։
ՑԱԽԱԼ-ը պատրաստվում է Գազայի հատվածից դուրս բերել հինգ մարտական բրիգադ, որոնք գործել են ցամաքային ներխուժման ժամանակ։ Այս մասին եթերում հայտնել է Իսրայելի բանակային ռադիոն՝ նշելով, որ որոշումն ընդունվել է՝ ելնելով «իրավիճակի եւ մարտական գործողությունների ընթացքի գնահատումից», տեղեկացրել է Euronews-ը։
Բացի երեք ուսումնական բրիգադներից, Իսրայելի իրենց բազաներ կվերադառնան 551-րդ եւ 14-րդ պահուստային բրիգադները։
Վերախմբավորումը, ինչպես նաեւ կադրային վերադասավորումները Իսրայելի ռազմական ղեկավարությունում իրականացվում են 2024-ին բանակի պատրաստվելու շրջանակում։ Ինչպես սպասվում է, մարտական գործողությունները շարունակվելու են։

Израиль выведет часть своих войск из сектора Газа
Израильские СМИ пишут, что армия ведет подготовку к новому «году боевых действий», решимость продолжать которые выказал ранее премьер-министр Биньямин Нетаньяху.
ЦАХАЛ собирается вывести из сектора Газа пять боевых бригад, задействованных в наземном наступлении. Об этом заявило в эфире израильское армейское радио, отмечая, что решение принято, исходя из «оценки ситуации и хода боевых действий», передает Euronews.
Сообщается, что помимо трех учебных, на свои базы в Израиле вернутся 551-я и 14-я резервные бригады.
Перегруппировка, а также кадровые перестановки в военном руководстве Израиля проводятся в рамках подготовки армии к 2024 году, в котором, как ожидается, боевые действия продолжатся.