Իսրայելի վրա հարձակումներ են իրականացվել Իրանի, Եմենի, Սիրիայի և Իրաքի տարածքներից․ Բայդեն
Շաբաթ օրը Իսրայելի վրա հարձակումներ են իրականացվել Իրանի, Եմենի, Սիրիայի և Իրաքի տարածքներից։ ասվում է ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի՝ Սպիտակ տան մամուլի ծառայության տարածած հայտարարության մեջ։
Նրա խոսքով՝ Իսրայելին ԱՄՆ-ի օգնությամբ հաջողվել է խոցել Իրանի արձակած գրեթե բոլոր հրթիռներն ու անօդաչու թռչող սարքերը։ Նա նշել է, որ իր ցուցումով վերջին շաբաթվա ընթացքում ԱՄՆ զինվորականները լրացուցիչ ուժեր են մտցրել տարածաշրջան։
Հայտարարությունում նշվում է նաև, որ Իսրայելի վրա Թեհրանի հարձակման ժամանակ իրանական հարձակումներ չեն եղել ամերիկյան զորքերի կամ օբյեկտների վրա։
«Թեև մենք այսօր հարձակումներ չենք տեսել մեր ուժերի կամ օբյեկտների վրա, մենք զգոն ենք մնալու բոլոր սպառնալիքներին և չենք վարանի ձեռնարկել բոլոր անհրաժեշտ միջոցները մեր ժողովրդին պաշտպանելու համար», - ասվում է ԱՄՆ նախագահի հայտարարության մեջ, որը տարածվել է Սպիտակ տան մամուլի ծառայության կողմից:

Байден: атаки на Израиль осуществлялись с территорий Ирана, Йемена, Сирии и Ирака
В субботу атаки на Израиль осуществлялись с территорий Ирана, Йемена, Сирии и Ирака. говорится в заявлении президента США Джо Байдена, распространенном пресс-службой Белого дома.
По его словам, Израилю удалось при содействии Штатов удалось сбить почти все запущенные Ираном ракеты и беспилотники. Он отметил, что по его указанию в течение прошлой недели военные США перебросили в регион дополнительные силы.
В заявлении отмечается также, что атак Ирана на американские войска или объекты на Ближнем Востоке во время удара Тегерана по Израилю зафиксировано не было,  Байден подчеркивает, что США тем не менее намерены оставаться бдительными.
«И хотя сегодня мы не видели нападений на наши силы или объекты, мы сохраним бдительность ко всем угрозам и без колебаний примем все необходимые меры для защиты наших людей», - говорится в заявлении американского президента, распространенном пресс-службой Белого дома․