Իսրայելի շահերից է բխում դադարեցնել հանցագործությունները պաղեստինցիների դեմ. Իրանի ԶՈւ շտաբի պետ
Իսրայելի շահերից է բխում դադարեցնել հանցագործությունները պաղեստինցիների դեմ, շաբաթ օրը Թեհրանի ռազմական ցուցահանդեսում հայտարարել է  Իրանի Զինված ուժերի շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Մոհամադ Հոսեյն Բաղերին, տեղեկացրել է Tasnim-ը։
Նա հայտնել է, որ պաղեստինցի ժողովուրդը, որը տարբեր կրոններ է դավանում, պետք է ազատ լինի եւ ինքը որոշի իր ճակատագիրը։
«Գլխավոր հրաամանատարը, գովելով պաղեստինցիներին Իսրայելի ագրեսիային դիմակայելու համար, ասել է, որ «ճշմարտության ճակատը» անպայման կհաղթի»,-գրել է իրանական ԶԼՄ-ն։

Глава штаба ВС Ирана: Израилю лучше прекратить свои преступления против палестинцев
В интересах Израиля прекратить совершать преступления против палестинцев, заявил в субботу на военной выставке в Тегеране начальник штаба вооруженных сил Ирана, генерал-майор Мохаммад Хоссейн Бакери, передает Tasnim.
Он заявил, что палестинский народ, исповедующий различные религии и вероисповедания, должен быть свободен и сам решать свою судьбу.
«Похвалив палестинских бойцов за то, что они противостоят жестокой агрессии израильского режима, верховный главнокомандующий сказал, что «фронт правды» обязательно выйдет победителем», - пишет иранское СМИ.