Իսրայելական բանակը Գազայի վրա թռուցիկներ է նետել՝ մարդկանց կոչ անելով չվերադառնալ իրենց տներ
Իսրայելի պաշտպանության բանակը (ՑԱԽԱԼ) թռուցիկներ է բաց թողել Գազայի հատվածի վրա՝ բնակիչներին կոչ անելով չվերադառնալ անկլավի հյուսիս, որը, ըստ ՑԱԽԱԼ-ի, մնում է հակամարտության գոտի՝ չնայած զինադադարին, հաղորդում է Times of Israel-ը:
Ուրբաթ առավոտյան տեղական ժամանակով ժամը 07.00-ին (Մոսկվայի ժամանակով 08.00-ին) իսրայելական բանակի և Գազայի հատվածում իշխող պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման միջև քառօրյա զինադադար է սկսվել։
«Իսրայելական բանակը թռուցիկներ է նետել Գազայի վրա՝ կոչ անելով բնակիչներին չվերադառնալ Գազայի հատվածի իրենց տները, քանի որ տարածքները շարունակում են մնալ ռազմական գոտիներ՝ չնայած ուժի մեջ մտած քառօրյա զինադադարին», - գրում է թերթը:
Ինչպես նշում է պարբերականը, պաղեստինյան իշխանությունները տեղահանված Գազայի բնակիչներին կոչ են արել հրադադարի մեկնարկից հետո վերադառնալ տուն։

TOI: Армия Израиля сбросила листовки над Газой с призывом не возвращаться назад
Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) сбросила листовки над сектором Газа, в которых призвала жителей не возвращаться на север анклава, который, как она заявила, остается зоной конфликта, несмотря на перемирие, сообщает газета Times of Israel.
В пятницу утром в 07.00 по местному времени (08.00 мск) началось четырехдневное перемирие между израильской армией и правящим в секторе Газа палестинским движением ХАМАС.
«Армия Обороны Израиля сбросила листовки над Газой, призывая жителей не возвращаться в свои дома в секторе Газа, поскольку районы по-прежнему остаются военными зонами, несмотря на вступившее в силу четырехдневное перемирие», - говорится в материале газеты.
Как отмечает издание, палестинские власти призывали перемещенных жителей Газы вернуться домой после начала перемирия.