Իրանի պաշտպանության նախարարն արեւմտյան ուժերին կոչ է արել լքել տարածաշրջանը
ԱՄՆ-ի և եվրոպացի զինվորականները պետք է լքեն Արևմտյան Ասիայի խոցելի շրջանը, հակառակ դեպքում՝ հակազդեցության կբախվեն, «հատկապես դիմադրության առանցքի կողմից», զգուշացրել է Իրանի պաշտպանության նախարար, բրիգադային գեներալ Մոհամմադ Ռեզա Աշտիանին, հաղորդում է Tasnim-ը:
Իրանցի նախարարն արտասահմանյան երկրներին խորհուրդ է տվել դուրս բերել իրենց զինված ուժերը տարածաշրջանից և խուսափել լարվածության աճից։
Նրա խոսքով՝ Արևմտյան Ասիան շատ կարևոր, ռազմավարական և զգայուն տարածաշրջան է, քանի որ դրա միջով են անցնում էներգահաղորդման գծերը։
Նա հիշեցրել է ԱՄՆ-ին տարածաշրջանի հետ կապված իր «ռազմավարական սխալների և սխալ հաշվարկների» մասին՝ նշելով, որ նրա ամենամեծ սխալը «Գազայի վրա դաժան հարձակման մեջ Սիոնիստական ​​հանցավոր ռեժիմին աջակցելն էր »։
«ԱՄՆ-ը պետք է նկատի ունենա, որ նա, անշուշտ, կվճարի այս բոլոր վայրագությունների գինը»,- ասել է Իրանի պաշտպանության նախարարը։

Министр обороны Ирана призвал западные ВС покинуть регион
Вооруженные силы США и Европы должны покинуть уязвимый регион Западной Азии, иначе они столкнутся с реакцией, «особенно со стороны оси сопротивления», предупредил министр обороны Ирана, бригадный генерал Мохаммад Реза Аштиани, сообщает Tasnim.
Иранский миниистр посоветовал иностранным странам вывести свои вооруженные силы из региона и избегать нагнетания напряженности.
По его словам, Западная Азия является очень важным, стратегическим и деликатным регионом, поскольку через нее проходят линии передачи энергии.
Он напомнил США об их «стратегических ошибках и просчетах»  в отношении региона, отметив, что их самой большой ошибкой была «поддержка преступного сионистского режима в жестоком нападении на Газу».
«США должны иметь в виду, что они, безусловно, заплатят цену за все эти зверства», - заявил министр обороны Ирана.