Իրանի ֆուտբոլի հավաքականի աստղ, «Օլիմպիակոսի» ֆրոնտեր Մեհդի Թարեմին վերադարձել է Իրան՝ մասնակցելու հայրենիքի պաշտպանությանը
Իրանի հավաքականի աստղը`Մեհդի Թարեմին, հունական «Օլիմպիակոս» ակումբի հարձակվողը, որը նախկինում հանդես է եկել «Պորտու» և միլանական «Ինտեր» ակումբներում, տեղեկացրել է իր ներկայիս ակումբի ղեկավարությանը երկրի վերադարձի ցանկության մասին՝ հանուն բանակը աջակցելու, զենքն ձեռքը վերցնելու և Իսլամական Իրանի Հանրապետությունը պաշտպանելու։
Իրանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ներկայացուցիչները փորձել են համոզել խաղացողին մնալ Հունաստանում, բայց իրանցի հարձակվողի պատասխանն ուժեղ ու վճռական էր. «Այս պահին իմ երկիրը ինձ ամենից շատ է պետք»։

Звезда сборной Ирана по футболу, форвард «Олимпиакоса» Мехди Тареми вернулся в Иран, чтобы участвовать в защите родины
Звезда сборной Ирана  Мехди Тареми, нападающий греческого клуба «Олимпиакос», ранее выступавший за «Порту» и миланский «Интер», сообщил руководству своего нынешнего клуба о желании вернуться в страну, чтобы поддержать ее армию, взять в руки оружие и защищать Исламскую Республику Иран. Представители Футбольной федерации Ирана пытались убедить игрока остаться в Греции, но ответ иранского нападающего был мощным и решительным: «Сейчас моя страна нуждается во мне больше всего».