Իրանի արտաքին գործերի նախարարը Լիբանանում հանդիպել է «Հեզբոլլահի» գլխավոր քարտուղարի հետ. ԶԼՄ
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր-Աբդոլահիանը Լիբանան կատարած այցի ժամանակ հանդիպել է «Հեզբոլլահ» շիական կուսակցության գլխավոր քարտուղար Հասան Նասրուլայի հետ։ Այս մասին տեղեկացրել է Al Manar հեռուստաալիքը։
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանի վերջին իրադարձությունները եւ այն ջանքերը, որոնք կողմերը գործադրում են Գազայի հատվածի հանդեպ՝ Իսրայելի ագրեսիան դադարեցնելու համար։
Իրանի ԱԳ ղեկավարը չորեքշաբթի ժամանել է Լիբանան չհայտարարված այցով։ Դրանից մի քանի ժամ առաջ  Բեյրութ էր ժամանել պաղեստինյան արմատական ՀԱՄԱՍ շարժման պատվիրակությունը, որի անդամներին իր մոտ ընդունել է «Հեզբոլլահի» գլխավոր քարտուղարը։

СМИ: глава МИД Ирана встретился в Ливане с генсеком «Хезболлах»
Министр иностранных дел Ирана Хосейн Амир Абдоллахиян во время своего визита в Ливан встретился с генеральным секретарем шиитской партии «Хезболлах» Хасаном Насруллой. Об этом сообщил телеканал Al Manar.
По его данным, собеседники обсудили последние события в регионе и усилия, которые стороны прилагают для остановки агрессии Израиля в отношении сектора Газа.
Глава иранского МИД в среду прилетел в Ливан с необъявленным визитом. За несколько часов до этого в Бейрут прибыла делегация радикального палестинского движения ХАМАС, членов которой принял у себя генсек «Хезболлах».