Հայաստանը դեմ է քվեարկել "Մարդու իրավունքների ոլորտում իրավիճակը Ղրիմի Ինքնավար Հանրապետությունում և Սևաստոպոլում" բանաձևին
ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի երրորդ կոմիտեն ընդունել Է Ուկրաինայի առաջարկած "Մարդու իրավունքների ոլորտում իրավիճակը Ղրիմի Ինքնավար Հանրապետությունում և Սևաստոպոլում" բանաձևը:
Փաստաթղթի օգտին քվեարկել է 67 պետություն, 82-ը ձեռնպահ է մնացել, իսկ 23 երկրներ դեմ են արտահայտվել ։
"Նախագծին չեն աջակցել Բելառուսը, Հայաստանը, Ղազախստանը, Ղրղզստանը, Չինաստանը, Սիրիան, ԿԺԴՀ — ն, լատինամերիկյան եւ աֆրիկյան մի շարք երկրներ", - հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:

Армения проголосовали против резолюции «Положение в области прав человека в Автономной Республике Крым и городе Севастополе»
Третий Комитет Генеральной Ассамблеи ООН принял предложенную Украиной резолюцию «Положение в области прав человека в Автономной Республике Крым и городе Севастополе».
За документ проголосовали 67 государств, 82 воздержались, а 23 страны выступили против.
«Проект не поддержали Белоруссия, Армения, Казахстан, Киргизия, Китай, Сирия, КНДР, ряд латиноамериканских и африканских стран», — сообщает ТАСС.
Отмечается, что документ будет утвержден только после его принятия Генеральной Ассамблеей в декабре.