Ղազախստանի նախագահն աշխատանքային այց կկատարի Ադրբեջան
Ըստ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների՝ Տոկաեւը կմասնակցի ՄԱԿ Կենտրոնական Ասիայի երկրների տնտեսությունների համար Հատուկ ծրագրերի գագաթաժողովին, որը տեղի է ունենալու Բաքվում։
ՄԱԿ հատուկ ծրագիրը հիմնվել է 1998թ. մարտին Տաշքենդի հռչակագրով, որն ստորագրել են Կենտրոնական Ասիայի երկրների նախագահները եւ ՄԱԿ Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի ու ՄԱԿ Ասիայի եւ Խաղաղ օվկիանոսի գծով  Տնտեսական հանձնաժողովի գործադիր քարտուղարները՝ որպես ՄԱԿ հատուկ ծրագիր այդ երկրների տնտեսական զարգացմանն աջակցելու, համագործակցության եւ Եվրոպայի եւ Ասիայի տնտեսություններին ինտեգրման համար։ Հատուկ ծրագրի մասնակից պետություններն են Ադրբեջանը, Աֆղանստանը, Ղազախստանը, Ղրղըզստանը, Տաջիկստանը, Թուրքմենստանը, Ուզբեկստանը։ 2023թ. Ադրբեջանը նախագահում է Ծրագրում եւ Հատուկ ծրագրի օրեր է անցկացնում Բաքվում 2023թ. նոյեմբերի 20-24-ը։

Президент Казахстана посетит Азербайджан с рабочим визитом
Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев 24 ноября посетит Азербайджан с рабочим визитом. Об этом сообщают азербайджанские СМИ.
Согласно информации, глава казахстанского государства примет участие в саммите Специальной программы ООН для экономик стран Центральной Азии (СПЕКА), который пройдет в Баку.
Специальная программа ООН для экономик Центральной Азии (СПЕКА) учреждена в марте 1998 года Ташкентской декларацией, подписанной президентами стран Центральной Азии и исполнительными секретарями Европейской экономической комиссии ООН (ЕЭК ООН) и Экономической комиссии ООН для Азии и Тихого океана (ЭСКАТО) как специальная программа ООН для оказания содействия этим странам в экономическом развитии, сотрудничестве и интеграции в экономику Европы и Азии. Государствами-участниками СПЕКА являются Азербайджан, Афганистан, Казахстан, Кыргызстан, Таджикистан, Туркменистан и Узбекистан. В 2023 году Азербайджан председательствует в Программе и проводит Дни СПЕКА в Баку с 20 по 24 ноября 2023 года.