Եթե Պուտինը գրավի Ուկրաինան, նա դրանով կանգ չի առնի․ Բայդեն
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը դիմել է Կոնգրեսի հանրապետականներին՝ Ուկրաինային նոր ռազմական օգնություն տրամադրելու խնդրանքով՝ զգուշացնելով, որ Ուկրաինայի նկատմամբ Ռուսաստանի հաղթանակը Մոսկվային հնարավորություն կտա հարձակվել ՆԱՏՕ-ի դաշնակիցների վրա, հաղորդում է «Ամերիկայի ձայնը»:
Վարչակազմի պաշտոնյան ասել է, որ Վաշինգտոնը ծրագրում է դեկտեմբերի 6-ին հայտարարել Կիևին 175 միլիոն դոլար լրացուցիչ ռազմական օգնության մասին:
«Եթե Պուտինը գրավի Ուկրաինան, նա դրանով կանգ չի առնի»,- ընդգծել է Բայդենը՝ հավելելով, որ Պուտինը կարող է հարձակվել ՆԱՏՕ-ի դաշնակցի վրա, իսկ հետո «ամերիկյան զորքերը կռվեն ռուսական զորքերի հետ»։

Если Путин захватит Украину, он на этом не остановится։Байден
Президент Джо Байден обратился к республиканцам в Конгрессе с призывом о выделении новой военной помощи Украине, предупредив, что победа России над Украиной приведет к тому, что Москва сможет напасть на союзников по НАТО, передает «Голос Америки».
Официальный представитель администрации сообщил, что 6 декабря Вашингтон планирует объявить о выделении $175 млн в качестве дополнительной военной помощи Киеву.
«Если Путин захватит Украину, он на этом не остановится, – подчеркнул Байден, добавив, что Путин может напасть на союзника по НАТО и тогда «американские войска вступят в бой с российскими».