Ես շատ հետաքրքիր առաջարկներ ունեմ կովկասյան տարածաշրջանի համար․ Լուկաշենկոն՝ Պուտինին
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն երեկ ուշ երեկոյան Մինսկի օդանավակայանում հանդիպելով ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, ասել է, որ ինքը «շատ հետաքրքիր առաջարկներ ունի մեր տարածաշրջանի և Կովկասի անվտանգության հետ կապված», որոնք լրջորեն քննարկվել են Ադրբեջան կատարած այցի ժամանակ, հայտնում է Լուկաշենկոյի մամուլի ծառայությունը։
Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ասել է, որ նախագահներն առաջին հերթին կքննարկեն անվտանգության հարցեր, իսկ տնտեսական հարցերը կքննարկվեն մայիսի 24-ին կառավարության անդամների մասնակցությամբ։
«Կարծում եմ, ինչպես միշտ, մենք առաջին տեղում դնում ենք անվտանգության խնդիրները: Իսկ վաղը կառավարության մեր գործընկերների հետ միասին կքննարկենք տնտեսական հարցեր։ Ես շատ հետաքրքիր առաջարկներ ունեմ մեր տարածաշրջանի և ավելի այնտեղ՝ Կովկասի համար, որոնք մենք շատ լուրջ քննարկել ենք Ադրբեջան կատարած այցի ժամանակ»,- ասել է Բելառուսի ղեկավարը։

Лукашенко Путину: У меня есть очень интересные предложения по Кавказскому региону
Президент Беларуси Александр Лукашенко, встречая вчера поздно вечером в минском аэропорту президента России Владимира Путина, заявил, что у него есть «очень интересные предложения относительно безопасности нашего региона и Кавказа», которые серьезно обсуждались во время его визита в Азербайджан, сообщает пресс-служба Лукашенко.
Александр Лукашенко заявил, что президенты в первую очередь обсудят вопросы безопасности, а экономическую тематику рассмотрят 24 мая с участием членов правительств.
«Думаю, как обычно, мы вопросы безопасности - на первый план. А завтра обсудим экономические вопросы вместе с нашими коллегами из правительств. У меня есть очень интересные предложения по нашему региону и дальше туда, по Кавказскому, - мы очень серьезно обсуждали во время визита в Азербайджан», - сказал белорусский лидер.