Էկվադորում զինված անձանց խումբը հարձակվել է մարդկանց վրա․ կա 8 զոհ
Էկվադորի ծովափնյա Գուայաքիլ քաղաքում զինված անձինք հարձակվել են մի խումբ մարդկանց վրա, ինչի հետևանքով զոհվել է ութ մարդ, ևս ութը վիրավորվել է, հայտնում է AP-ն՝ վկայակոչելով երկրի ՆԳՆ-ին։
Ականատեսների վկայությամբ, շաբաթ օրը՝ տեղական ժամանակով ժամը 19.00-ի սահմաններում, զինված մարդիկ ավտոմեքենայով ժամանել են Գուասմո հարավային շրջան։ Նրանք կրակ են բացել մի խումբ մարդկանց վրա՝ սպանելով նրանցից երկուսին։ Եվս 6 մարդ ստացած վնասվածքների պատճառով ավելի ուշ մահացել է բժշկական կենտրոնում։
Առայժմ ոչ մի խմբավորում չի ստանձնել հարձակման պատասխանատվությունը։
Վերջին օրերին սա երկրորդ զանգվածային սպանությունն է երկրում։ Ուրբաթ օրը Մանաբի ծովափնյա նահանգում զինված հանցախումբը մահապատժի էր ենթարկել հինգ առևանգվածի։ Ոստիկանությունը հայտնել էր, թե նշաններ կան, որ զոհերը զբոսաշրջիկներ են եղել, որոնք սխալմամբ ներքաշվել են թմրանյութի վաճառքի հետ կապված տեղացիների վեճի մեջ:

В Эквадоре группа вооруженных лиц напала на людей: погибли 8 человек, еще 8 ранены
Вооруженные люди напали на группу людей в прибрежном городе Гуаякиль в Эквадоре, убив восемь человек и ранив еще восьмерых, сообщает АР со ссылкой на МВД страны.
По словам очевидцев, около 7 часов вечера по местному времени в субботу вооруженные люди прибыли на автомобиле в южный район Гуасмо. Они открыли огонь по группе людей, убив двоих из них. Шестеро других позже скончались в медицинском центре из-за полученных ранений.
Ни одна группировка пока не взяла на себя ответственность за нападение.
Это уже второе массовое убийство в стране за последние несколько дней. В пятницу в прибрежной провинции Манаби вооруженная банда казнила пятерых похищенных людей. Полиция сообщила, что есть признаки того, что жертвами были туристы, по ошибке оказавшиеся втянутыми в местную разборку, связанную с незаконным оборотом наркотиков.