Դժվարությունները ժամանակավոր են, իսկ Ռուսաստանը՝ հավերժ. Պուտին
Ռուսաստանի օրենսդրությունը պետք է լինի ճկուն և ուղղված դեպի ապագան, ավելորդ արգելքները դանդաղեցնում են զարգացումը։ Դժվարությունները ժամանակավոր են, իսկ Ռուսաստանը՝ հավերժ, ընդգծել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ ելույթ ունենալով Օրենսդիրների խորհրդում:
Նա նշել է, որ երկիրն առերեսվում է աննախադեպ մարտահրավերների ու ռիսկերի և պետք է դրանք արժանապատվորեն հաղթահարի, սակայն չի կարելի կենտրոնանալ միայն արգելքների վրա։
«Ավելորդ արգելքները դանդաղեցնում են զարգացումը։ Այս ամենը ժամանակավոր, անցողիկ երևույթներ են։ Իսկ Ռուսաստանը հավերժ է։ Եվ մեր օրենսդրությունը պետք է լինի ճկուն, դինամիկ, առաջադեմ և ուղղված դեպի ապագան»,- շեշտել է նա։

Путин: трудности временны, а Россия вечна
Российское законодательство должно быть гибким и устремленным в будущее, излишние барьеры тормозят развитие. Трудности временны, а Россия вечна, подчеркнул президент РФ Владимир Путин, выступая на Совете законодателей.
Он отметил, что страна сталкивается с беспрецедентными вызовами и рисками, должна их достойно преодолевать, но нельзя зацикливаться только на запретах.
"Излишние барьеры тормозят развитие. Это все явления временные, проходящие. А Россия - вечная. И наше законодательство должно быть гибким, динамичным, прогрессивным, устремленным в будущее", - подчеркнул он.