Բրյանսկի մարզում խփված անօդաչու թռչող սարքի արկն ընկել է նավթի պահեստի վրա. նահանգապետ
Էլեկտրոնային պատերազմի միջոցները Բրյանսկի շրջանում ուկրաինական անօդաչու թռչող սարք են խոցել։ Երբ թիրախը ոչնչացվել է, զինամթերք է նետվել Կլինցովի նավթի պահեստում, Telegram-ի ալիքում ասել է շրջանի նահանգապետ Ալեքսանդր Բոգոմազը։
Նահանգապետի խոսքով՝ հարձակման ժամանակ սկզբում ոչ ոք չի տուժել, սակայն ամբարտակում գտնվող հեղուկի պահեստարանները բռնկվել են։
«Ներկայումս տեղում աշխատում են ՌԴ ԱԻՆ Բրյանսկի շրջանի գլխավոր վարչության հրշեջ-փրկարարական խմբերը և Բրյանսկի հրշեջ-փրկարարական կենտրոնը։ Ներգրավվել է 13 հրշեջ բեռնատար»,- գրել է Բոգոմազը։
Ավելի վաղ ՌԴ ՊՆ-ն հայտնել էր, որ ուրբաթ առավոտյան ռուսական հակաօդային պաշտպանության համակարգերը Բրյանսկի շրջանի վրա ուկրաինական ավիատիպի անօդաչու թռչող սարք են խոցել։

Губернатор Богомаз: снаряд со сбитого в Брянской области БПЛА упал на нефтебазу
Средства радиоэлектронной борьбы (РЭБ) подавили украинский беспилотник в Брянской области. При уничтожении цели сброс боеприпаса на Клинцовскую нефтебазу, рассказал губернатор региона Александр Богомаз в Telegram-канале.
По словам губернатора, при атаке, предварительно, никто не пострадал, однако произошло возгорание резервуаров в обваловании.
«В настоящее время на месте работают пожарно-спасательные расчеты ГУ МЧС России по Брянской области и Брянского пожарно-спасательного центра. Привлечено 13 пожарных автоцистерн», — написал Богомаз.
До этого Минобороны России сообщало, что утром в пятницу российские средства противовоздушной обороны (ПВО) сбили украинский беспилотник самолетного типа над Брянской областью.